Kui möödunud suvel Igakülasse Leida juurde tikkimispraktikale sõitsime, oli meie kursuse kahel tublimal tikkijal, Anne-Lyl ja Liial lisaks muule täita üks eriline ülesanne. Nad plaanisid tikkida meie kursuse koostatud kotiraamatu jaoks Muhu tikandiga lahttasku.

Liia valis esimeseks tööks kauni mustri kibuvitsa, rukkilille, karikakra ja viljapeadega, Anne-Ly aga oli otsustanud selgeks saada mooni tikkimise.
Alustasime esimest tikkimispäeva kohe pärast hommikusööki ning raatsisime lõpetada alles õhtul kell 23, kui terrassil tööks enam valgust ei jagunud.

Kui tõstsin silmad oma päevatööna valminud maasikalt, oli imestus suur- Liia oli sama ajaga jõudnud perfektsete pistetega valmis teha peaaegu kogu oma töö!

Anne-Lyl aga oli valmimas mooniõis, mis vaatamata tema enda enesekriitilistele vastuväidetele nägi juba poolikunagi imeilus välja. Kuna ka Leida on öelnud, et mooni tikkimine on muudest õitest keerulisem, tekitas Anne-Ly ettevõtmine eriti suurt aukartust. Lõpuks sai ta hakkama ka algajale võimatuna näiva ettevõtmisega- ühe Leida töö eeskujul tikkis ta õielehele isegi voldi sisse. Sellest tööst kirjutas Anne-Ly siin blogis veidi aega tagasi.

Räpina aianduskooli tekstiilitöö kaugõppe õpilaste koostööna valminud raamatust 30 omanäolist kotti” võib leida erinevate kottide ideid, tegemisõpetusi ja lõikeid- poekottidest õla- ja seljakottide, kosmeetikakottide ja teatrikottideni välja. Leida loomingust inspireeritud tikandid on magustoiduks kauba peale. Loodetavasti on raamatusse salvestunud ka veidi Igaküla karjamaa lillede lõhna.

Annika

Link raamatule http://apollo.ee/product.php/3067005

Kuidas Muhu tikandiga kotid raamatusse jõudsid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Muhu tikandi E-õppekeskkond Uuri lisaks