Eesti_naineSee oli aasta 1990, kui moekunstnik Saima Krik tuli sooviga Leida juurde, et  kaunistada tema poolt disainitud rahvuslikel motiividel kujundatud kleiti teismelisele tüdrukule. Materjaliks valiti valge peenvillane riie, mis pidi saama peenvillase lõngaga ilusad maasikad.

Natuke mustri kujundamist, õigete lõngade valimist  ja tikkimine võiski alata. Tikand sai ilus ja nagu Saima Krik hiljem rääkis tekitasid tikitud maasikad rahvuvahelisel näitusel väga suurt elevust. Tulemuseks oli see, et tikitud kleit sai oma kategoorias esikoha ja  tänu väärikale kohale pildistati terve kollektsioon ka fotostuudios Voldemar Maaski poolt ning see trükiti 1990 aastal  „ Eesti Naise“ ajakirja kaanele.

Tundub, et ajalugu hakkab korduma ja rahvuslikud motiivid koguvad ka tänapäeval populaarsust erinevatel rõivastel. Kaunid rahvuslikud motiivid pidulikel riietel, mis on maitsekalt ja stiilselt esindatud pakuvad silmailu paljudele.

Meil on hea meel neid pilte ka Sinuga jagada ja kui tekib tunne, et sooviksid ise ka, midagi toredat meisterdada, siis abistavat materjali leiad SIIT.

 

Kui oled näinud kaunilt kujundatud rõivaid, mis on inspireeritud rahvuslikest motiividest, siis lisa kirjeldus ja link selle teema arvamuste kasti.

Eesti rõivamood ja Muhu tikand
Tagged on:                             

One thought on “Eesti rõivamood ja Muhu tikand

  • väga ilusad. oleme harjunud kõikjal mustal põhjal tikandiga, aga valge peal need tikandid on väga ilusad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

Muhu tikandi E-õppekeskkond Uuri lisaks