muhu maasikasMaasikas (lad. k. Fragaria) on roosiõieliste sugukonda kuuluv taimeperekond. Maasikal on kolm ilusat hetke. Esimene on siis, kui maasikas õitseb. Teine on siis, kui maasikas on valmis saanud ja kolmas on magus maitse söömisel. Kuid maasikat tikkides on võimalus tekitada maasikale veel neljas ilus hetk. Tikitud maasikad on alati kõiki võlunud ja puhtaid ning positiivseid emotsioone tekitanud. Tikitud maasikas kindal, mütsil või sallil tekitab külmal ajal alati sooja tunde ja toob suve soojuse lähemale.

Oleme nende emotsioonide tekitamiseks loonud galerii, mida jälgides on maasikale püsivama hetke loomist veidi lihtsam teha. Proovi kindlasti.

Maasikaid tikkides otsusta, millist maasikat soovid tikkida. Enamasti tikitakse kas metsmaasikat või tavalist aedmaasikat. Nii nagu looduses, jälgi ka tikandil nende erinevusi. Väldi seda, et kasutad ainult punast ja rohelist lõnga. Ilusate maasikate tikkimisel kehtib ka reegel, et mida osavamalt oskad erinevaid lõngu kasutada, seda loomulikum ja omanäolisem tikand tuleb. Galeriid vaadates suuna oma tähelepanu sellele, kuidas on erinevaid lõngu kasutatud ja kuidas need visuaalselt mõjuvad. Kaval nipp on kasutada ka väikeseid helmeid ja pärleid, mis muudavad tikandi ruumilisemaks ning erilisemaks.

Kui soovid seda kõike kogeda, toimi järgnevalt. Vastavalt aastaajale ja võimalusele istu maasikapeenra äärde, joonista või pildista maasikaid ning kui pildid tehtud võid maasikad ära süüa. Seejärel otsi välja sobilikud lõngad ja alusta magusate maasikate tikkimist:)

Galerii: Kuidas valmivad maasikad Muhus

Video: Maasikad Muhus

3D maasika virtuaalgalerii

Harjutus silmadele

Vaata pilti ja loe kokku, mitu erinevat lõnga on maasika lehe tikkimiseks kasutatud.

muhu_maasikas_36 [poll id=”5″]
Kuidas tikkida Muhu maasikat

7 thoughts on “Kuidas tikkida Muhu maasikat

 • Suurepärane.

  3D virtuaalgalerii meeldib kõige rohkem. See on talvisele ilmale päris hea vaheldus, kui hetkekski ilm ilus ja suvised maasikad silme ees. Mulle on tekkinud seal galeriis üks lemmik muster, mida käin piilumas ja mille järgi alustasin oma esimest maasika tikandit. Aitäh teile.

  Teie galerii sage uitaja:)

  Eili

 • Aitäh Eili,

  Täname tagasiside eest. Meil on hea meel, et saame pakkuda vaheldust külmale talvele.

  Edu.

 • Tere! Mis siin rääkidagi, olen muhu mustritest, lilledest ja maasikatest vaimustunud ja vaimustuses! Olin paarkümmend aastat noorem kui sai üks suuremat sorti vaip tikitud,mõned padjakatted ka. Siis tuli pikk paus, julgust, nagu mul siis oli, ka enam ei ole … Aga sõltuvus nendest värvidest on veres küllap mu viimase päevani. Olge terved, kõik ilu tegijad, on tore mõte, tuua see kaunis käsitöö tagasi tänasesse päeva. Lugupidamisega, Mirje

 • Aitäh Mirje. Jätkame kindlasti kauni käsitöö avaldamist. Põhjus meid piilumas käia on jätkuvalt, sest avaldanud oleme ainult väga väikese osa. Tulemas on veel väga palju vaatamist.

 • Mul on rumal küsimus… Aga sooviksin kohe alustada ja kodus on ainult muline. Kas need lõngad sobivad või ikkagi on vaja kauplusse minna? (Vabandan veade eest.)

 • Tere Oksana,

  Mulineega on võimalik väga edukalt alustada. Lõng valige vastavalt alusmaterjalile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

Muhu tikandi E-õppekeskkond Uuri lisaks