Selles postituses jagame Sinuga maasika tegemist. Valisime sellise väiksema maasika, mida on lihtne teha ja tulemus saab kaunis. Vaata lisaks ka õietegemise õpetust. Magusat suve.

Inspiratsiooniks

Muster printimiseks

Seekord on mustrileht veidi teistsugune. Leidsime ühe väikese liniku, millel pisike kompositsioon. Panime selle ka kahte erinevasse suurusesse, et Sul oleks mugav valida.

Anna ka kindlasti teada, kuidas sellise videoõpetuse järgi tikkimine õnnestub?

Printimiseks vajuta pildil

Ja loomulikult on postitus kõikidega jagamiseks.

Maasika tikkimine 12 minutiga

5 thoughts on “Maasika tikkimine 12 minutiga

 • Väga hea õpetus minusugustele, kes tikkimist armastavad, kuid õigest tehnikast aimugi pole.
  Suured tänud.

 • Mind õpetati, et muhu tikandi juures ehtsad muhukad vaatavad kindlasti ka töö tagapoolt ja mida vähem seal on lõnga näha, seda proffessionaalsem! See on hetkel lõnga raiskamine.

 • Tere Kai,

  Täname kommenteerimast ja proovime vastata.

  Leida on kasutanud oma töödes kümneid erinevaid tehnikaid, mis on andnud just selliseid tulemusi, mida on näha raamatus, muuseumis ja tema elutööle pühendatud veebilehel. Antud õpetuses kasutatakse ühte paljudest pistetest, mida Leida Kirst on kasutanud oma 60 aastase tikkimisperioodi jooksul.

  Sidepistet kasutatakse küll rohkem, kuid teiste pistete kasutamine ei tohiks küll kedagi tema kodu- ja elukoha ehtsuses kahtlema panna.

  “Lõnga raiskamise” väljend tekkis ilmselt ajal, kui tikiti suuri tekke ja lõnga oli vähe saada.

  Erinevaid tehnikaid on kasutatud ajast aega. Iga tikkija arendas ja katsetas uusi ja keerukamaid võtteid, et tulemus oleks huvitavam. Tikandi korrektsust hinnatakse eelkõige ikka eestpoolt. Tagumise poole hindamisel arvestatakse seda , et ei ripuks lahtisi lõngaotsi ja need oleksid korralikult kinnitatud. Kvaliteetne töö peab olema ilus mõlemalt poolt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

Muhu tikandi E-õppekeskkond Uuri lisaks