kaitseKuna meile on tulnud väga palju kirju seoses juhendajate leidmisega üle terve Eesti, siis otsustasime teha üleskutse. See üleskutse puudutab esmalt õpitubasid, huvialaringe, käsitöögruppe ja inimesi, kes sooviksid ja oleksid nõus Muhu tikandi huvilisi aitama. Ära kõhkle, sest huvilistele on iga kontakt oluline. Kui leidub tublisid inimesi, siis on ka käsitöö tegemine ja edendamine jätkusuutlik.

Teeme ise otsa lahti ja paneme kirja kohad, kus on võimalik seda kunsti õppida. Meie kirjapandud järjekord ei ole paremusjärjestus. Igaüks leiab endale sobiva.

 1. Hellamaa külakeskus. See on koht, kus käivad koos traditsiooniliselt igal aastal sügisest- kevadeni Muhu saare tikkijad ja käsitööseltsi „Oad ja Eed“ nobedad näpud. Kõik huvilised on oodatud.
 2. Muhu Muuseum. Siin korraldatakse kursusi, kus tutvustatakse erinevaid tikkimise tehnikaid.
 3. Mardilaat Tallinnas. See on ka saanud traditsiooniliseks kohaks, kus võimalik õppida Muhu meistritelt erinevaid tehnikaid. Meistrid käsitööseltsist „Oad ja Eed“.
 4. Õpituba Hansaplantis. Igaaastane kindel koht Harjumaa huvilistele tulla kohale kord aastas ning küsida ja proovida, kuidas see tikkimine siis käib. Meistrid on käsitööseltsist „Oad ja Eed“.
 5. Männiku käsitöötuba. Kui satud Muhusse, siis see on kindlasti koht, mida võiksid külastada. Käsitöömeister Sirje Tüür korraldab ka erinevaid õpitubasid. Ja kui õppimiseks aega ei ole, siis kauneid tikandeid pead kindlasti uudistama.

Nüüd on võimalus ka sinul,  kui sa oled seotud järgmiste tegemistega: õpitoad, loovustoad, käsitöö ringid, huviala rühmad, käsitöö klubid, käsitöö õpetaja või oled valmis juhendama huvilisi, kes sooviksid õppida tikkimist. Jaga infot ja kirjuta selle teema kommentaaride lahtrisse. Lisa kindlasti ka piirkond ja kontaktid.

Kõik, kes lisavad oma kontaktid ja on nõus huvilisi juhendama saavad endale personaalse õppematerjaliks ja harjutamiseks mõeldud E-RAAMATU Muhu mustritega. Mustrid on pdf  failina, mis annab võimaluse neid korduvalt oma õpilastele printida.

Ja kui sa ise ei ole nendega seotud, siis tead kindlasti oma kodukoha ümbruses kohta ja inimesi, kes on nõus aitama. Kirjuta kindlasti ka koht, kui oled juba kuskil käinud või alles käid.

Täiendus 16.08.2011

Valminud on meie e-õppekeskkond, mis võimaldab sul õppida olenemata asukohast. Vaata SIIA

Muhu tikandi juhendajad
Tagged on:                                             

9 thoughts on “Muhu tikandi juhendajad

 • Tere!
  Sooviksin ka Teie koostatud mustreid kasutada õppematerjalina. Õpetan praegu Muhu tikandit Tallinna Tööstushariduskeskuses ja plaanis on teha koos õpilastega üks lappidest Muhu tikandiga tekk. Oleksin väga tänulik selle õppematerjali eest, see lihtsustaks kindlasti palju mu tööd.
  Mardi laadalt ostetud mustritest oli ka palju kasu…
  Käsisin Muhu tikandit õppimas Pärnus Muhu meistrite käe all.

  Ette tänades
  Marju

 • Et asi selgem oleks teeme näidise ette.

  Nimi: (firma/eraisik/asutus/MTÜ/jne)……………
  Aadress:……………………………
  Tel…………………………………..
  E-mail………………………………
  Veebileht…………………………

  Täiendavaks tekstiks võib lisada, mis tehtud, mis teoksil.
  Mida rohkem infot seda suurem väärtus huvilistele.

 • Nimi: Tartu Rahvaülikool
  Veebileht: http://www.rahvaylikool.ee

  Käisin käsitöö kursustel, kus saab õppida just sellist käsitööd nagu soovid. Mind huvitas lilltikand. Õpetaja Virve oli väga tore, lahke ja õpetas väga hästi. Ta ise armastab lilltikandit ja ta näitas meile omatehtuid super ilusaid muhu tekke. Sain temalt tikkimispisiku ja olen väga tänulik.
  Julgen soovitada!

 • Soovin õppida Teie abiga tegema muhu mustreid.
  Ette tänades ja kõike kaunist,
  Janne

 • Tere Janne,

  Nüüd tekkis küll väike segadus:) Kelle poole Te täpsemalt pöördusite? Selles postituses kutsumegi juhendajaid endast märku andma. Siis oleks võimalus koondada erinevaid juhendajaid ja piirkondi. Käega katsutavat ja näpuga juhendavat õpet leiabki nendelt kontaktidelt. Meie rolliks jääb mustrite ja inspiratsiooni jagamine. Lisaks on valmimas ka mahukas e-kursus, mille loodame avaldada suvel. See hakkab sisaldama väga palju mustreid ja õpetusi.
  Kõige parem viis meie tegemisi jälgida asub selles postituses. https://www.muhutikand.ee/kuidas-olla-kursis-toimuvaga

 • Tere!

  Mul tekkis huvi muhu mustrite vastu. Mis lõnga võiks kasutada tikkimisel? Või see pigem enda valik?

  Kairi

 • Tere Kairi,

  Lõng valige vastavalt alusmaterjalile. Enamus tikandeid on tehtud peenvillase lõngaga.

  Tulekul on galerii, kus saab uudistada, kuidas tikkida ka mulineega.

  Olge julged katsetama:)

 • Tere.olen 65 aastane pensionär Valgamaalt. Teen omal käel muhu susse ja oleksin väga tänulik kui saaksin kusagilt rohkem mustreid. Meie kandis siin sellise käsitööga ei tegelda.Teid ette tänades Sirje Kama .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

Muhu tikandi E-õppekeskkond Uuri lisaks