Valminud on hoopis teistsuguse sisuga raamat, kui seda oodata oskaks. Elus on ikka nii, et põnevad asjad sünnivad ettepanekutest ja vajadustest.

Raamatut tutvustav tekst sai seekord selline.

Kauaaegne tikkija ja Muhu mustrite looja Leida Kirst on käsitöösõprade seas populaarse kogumiku «Muhu tikand» autor. Muhu kadakastelt karjamaadelt pärit lihtsatest põllulilledest koostatud värviküllased kompositsioonid täidavad ka selle raamatu lehekülgi, kuid esmakordselt on siin kasutusel ristpistetehnika.

Tallinna Ülikooli käsitöölektor Tiia Artla on Leida Kirstu tikandite põhjal siia kaante vahele valmistanud kümneid ristpistejooniseid ja koostanud ristpiste ABC, mis muudab trükise sobivaks ka täiesti
esmakordsele katsetajale. Samas leiab siit mustreid tõeliste suurteoste loomiseks, mis ka meistritele pinget ja inspiratsiooni pakuvad.

 

Katsetamiseks on siin üks prinditav muster.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prindi muster

Raamat “Muhu mustrid ristpistes” – Leida Kirst ja Tiia Artla
Tagged on:                                     

6 thoughts on “Raamat “Muhu mustrid ristpistes” – Leida Kirst ja Tiia Artla

  • Ema lubas selle raamatu mulle jõuludeks Eestist saata. Ei jõua ära oodata 🙂 Katsetamiseks mõeldud muster on juba tikitud ja see on imeline !

  • Vaatasin raamatut poes – ilus. Ilus kujundus, ilusad mustrid.
    Kas see on elektrooniliselt ka välja antud? Ostaksin pigem e-raamatu. Aga kui pole, siis lepin ka paberversiooniga 🙂

  • Hetkel veel ei ole, kuid plaanis on. Täpsemat aega ei julge täna lubada.

  • mulle väga meeldib aga vast leian raamatukogust selle raamatu. juba peale vaadates on ta väga huvi pakkuv raamat kuna ise olen käsitöö huviline siis ma leian mooduse sellele ikka et selle raamatu omale soetan ja üldse muhu mustrid on väga ilusad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

Muhu tikandi E-õppekeskkond Uuri lisaks