——————————————————————

Täiendatud:

Tiraaž on läbi müüdud.

Üksikud eksemplarid on veel alles ja kui sul on tõsine huvi, siis kirjuta muhutikand@muhutikand.ee

——————————————————————-

Uus raamat ja uued mustrid.


Kauaaegne tikkija ja Muhu mustrite looja Leida Kirst kannab siiani hinges oma lapsepõlve Muhu kadakast karjamaad, kust pärit lihtsad põllulilled täidavad ka selle raamatu lehekülgi.

Raamat on justkui külaskäik Leida juurde – meister võtab meid uksel lahkelt vastu, räägib oma elust, paotab tikandikapi ust ning jagab kasulikke nõuandeid. Lahkujale aga annab peoga mustreid koju kaasa.

Raamatust leiad:
– 153 Muhu mustrit, mis meister 2010. aasta talvel selle raamatu jaoks lõi
– 3 kahepoolset mustrilehte, mida saad kasutada suurte tikandite loomisel
– 41 skaneeritud ja pildistatud tikandit, mida on hea tikkimisel eeskujuks võtta
– 7 fotodega illustreeritud etapilist tikkimisõpetust
– Lisaks kommentaare ja näpunäiteid Muhu tikandi tikkimiseks.

Mustreid saad kasutada t-särkide, kleitide, kampsunite, rahvarõivaseelikute, kottide, Muhu pättide või mis tahes muude esemete kaunistamiseks.

See on unikaalne võimalus teha jalutuskäik Igaküla põldudele ja karjamaadele. Tunneta Sinagi looduse ilu ja kanna seda endas.

Raamatuga kaasa ka veebilisa. Loe lähemalt SIIT

Sirvi raamatut

Raamat “Muhu tikand” 2010

17 thoughts on “Raamat “Muhu tikand” 2010

 • Tere!
  See on tänuväärne tegevus, et ka mandrirahvas saab saare lilltikandi säilimisele kaasaaidata. Iga teade ja muster on mulle tõeline pärl.

 • Raamat on lihtsalt supper! Tema suurus ja kaanepilt lõid juba silmad särama.. mida siis veel sisust oodata. Ttikkimise soov on tohutu suur, algus on juba ka tehtud. 😀

  Mul on tekkinud üks võibolla natuke rumal aga minu jaoks oluline küsimus. Kus ja millal kasutada ühekordset ja kahekordset lõnga?

  Ettetänades,
  Anneli

 • Lõngade valikul lähtuge sellest, et ühekordsega saab tulemuse tihedama ja detailsema. Kahekordne lõng jääb kohevam ja töö saab kiiremini valmis:). Eks see lõngade valik saab selgeks katsetamisel ja proovimisel. Edu.

 • Tere!
  Osad inimesed magavad piibel kummutil, siis minul on selleks raamat Muhu tikanditega, kust leian kaunid kompositsioonid ja eheda lilltikandi. Oleks ometigi öö-päev 32 tundi, et 4-s vahetus mahuks tööpäeva!
  Päikest!
  Aili

 • Täname kõiki toredate emotsioonide eest. Meil on ülimalt hea meel, et raamat pakub paljudele siiraid emotsioone ja suunab inimest uutele käelistele tegevustele:) Olge tublid. Lubage loovusel ja oskustel vabalt lennata.

 • Tahaksin tänu avaldada autorile, et viitsis raamatu tegemise ette võtta, raamat on tõeline väärtus, ise ostsin, sest saan sellest igasuguseid lillemotiive kasutada ja loodan sellega huvi käsitöö vastu tekitada ka tütrse. Kõike ilusat teile! Kai

 • Suur kummardus raamatu tegijatele ja suure vaeva nägijatele! Meie naudime Teie töö vilju ja laseme aga näppudel käija.

 • Sügavaim kummardus raamatu autorile, minu kunagisele õpetajale Leida Kirstule! Tänu temale oskan tikkida lilltikandit ja õpetan seda nüüd koolis ka õpilastele. Soovin raamatu autorile pikka iga ja tervist veel paljudeks aastateks!

 • Aitäh Helme,

  Autor on tervitused kätte saanud ja edastab ka palavad tervitused Igakülast. Jätku ja jaksu õpetamisel.

 • väga hea raamat!olen sirvinud seda otsast lõpuni mitu korda ja mõelnud, et küll on ilus!
  mul on ka küsimus: kus saab peenvillaseid lõngu? endal on mul ainult must villane lõng.
  ettetänades

 • Aitäh raamatu koostajatele ja väljaandjatele. Nüüd ei ole enam probleeme õigete lõngade leidmisega. Panen lõngad raamatu pildi peale ja valin nii õiged toonid. Raamat on väga hea trükikvaliteediga.
  Imeilusad mustrid ja kaunid tikandid . Aitäh tegijale.

 • Aitäh Ülle,

  Seda on hea kuulda, et raamat on suureks abiks ka õigete lõngade leidmisel:)

  Edu meisterdamisel.

 • Suur kummadrus Leida Kirstule nii imekauni teose eest, sain selle sel nädalal kätte ja ma olen kui taevas – see on nii armas ja suur tänu, Leida! Edu ja tervist Sulle jätkuvalt, Parimate soovidega!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Muhu tikandi E-õppekeskkond Uuri lisaks